واحد انتشارات

امتیاز تالیف کتاب و فواید چاپ کتاب

مقدمه:

تالیف و چاپ کتاب، علاوه بر اینکه بار علمی نویسندگان و ناشران را نشان می دهد دارای امتیاز تالیف کتاب برای آن ها می باشد. امتیاز تالیف کتاب به موارد زیادی از شانس موفقیت در سطوح علمی تا ارتقا شغلی و کسب کمک هزینه ها را به دنبال دارد. از طرفی سبب می شود افراد بتوانند آن چه را زاده تجربه های علمی و آموزشی آن ها می باشد برای جوامع بزرگتر منتشر کنند . در ادامه  به توضیح واضح تر مزایای و امتیازتالیف کتاب می پردازیم.

امتیاز تالیف کتاب به چه صورت هایی می باشد :
تالیف کتاب دارای فواید و مزایای زیادی می باشد که به تفکیک به شرح زیر می باشند :

 1. تالیف کتاب باعث کسب امتیاز بیشتر برای بخش مصاحبه دکترا می شود . دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد خود را با موفقیت پشت سرگذرانده اند ، به راحتی می توانند با یک سوم هزینه برای مقاله های ISI و… میذارند صاحب کتاب با ۵ امتیاز در مصاحبه دکترا شوند.
 2. از دیگر موارد امتیاز تالیف کتاب ، کسب یک زمینه مناسب برای استخدام شدن در مشاغل و ادارات .
 3. تالیف کتاب نیز سبب می شود که افراد در مقاطع تحصیلی بالاتر پشتوانه مناسبی برای گرفتن تحصیلات خوبی مانند وام ازدواج ، کمک هزینه مسکن و خوابگاه ، کمک هزینه های تحصیلی و بسیاری عوامل دیگر می باشد .
 4. از دیگر موارد امتیاز تالیف کتاب این است که ناشران و نویسندگان کتاب ها وجهه علمی خوبی در بین دیگر افراد جامعه پیدا می کنند .
 5. از طرف دیگر تالیف کتاب برای نویسندگان بیشتر از امتیاز چاپ و نوشتن مقالات می باشد .
 6. از دیگر عوامل و موارد تالیف کتاب این است که کتاب ها زودتر از مقالات و سمینارها به تایید می رسند.
 7. فواید دیگری که تالیف کتاب نسبت به مقالات دارد این است که مقالات مخاطبین کمتری را به سمت خود جذب می کنند در حالی که کتاب ها در اختیارجوامع بزرگ تر و وسیع تری قرار می گیرند .
 8. از دیگر موارد امتیاز تالیف کتاب جدا از بخش داخلی ، سبب می شود که افراد در سطح بین المللی از جایگاه خاصی برخوردار شوند .
 9. کارمندان و معلمان میتوانند تو ارزشیابی سالانه توسط اداره استفاده کنند.
 10. از دیگر موارد امتیاز تالیف کتاب این است که علاوه بر تمام موارد گفته شده سبب می شود که نویسنده اعتماد به نفس بالاتری پیدا کند .
 11. امتیاز و اپلای از دانشگاه های خارجی  و بورسیه تحصیلی
 12. پیگیری بکنید میتوانید عضو بنیاد نخبگان علمی شوید و یا عضو انجمن اهل قلم البته با تالیف ۲کتاب و از مزایایی آن استفاده بکنید سایت اهل قلم http://ahleghalam.ir

سخن پایانی :
آماده کردن کتاب آماده چاپ و دریافت هزینه پایین دلیلی بر کم کاری و کیفیت پایین نیست. ما هزینه ها را متعادل و معقول ساختیم و رسالت کاری را در ازای سودهای کلان را ارجح دانستیم.

با احترام:  مهندس مجید ملکیان

 

استخراج کتاب از پایان نامه

یکی از پر اهمیت ترین موضوعات در یک رزومه تحصیلی ، چاپ کتاب و استخراج کتاب از پایان نامه میباشد. استخراج کتاب از پایان نامه به این معنی است که سطح علمی و پژوهشی پایان نامه شما به این حد رسیده است که میتوانید آن را به صورت کتاب در اختیار عموم مردم برای استفاده قرار دهید .

مراحل استخراج کتاب از پایان نامه به صورت زیر است :

 1. تالیف، ترجمه یا گردآوری توسط نویسنده
 2. تایپ ویراستاری و صفحه آرایی (شما پس از اتمام کار و تدوین منطقی مطالب تان باید مقدمه ای مناسب برای اثر خود بنویسید و فهرست (بدون شماره گذاری) تهیه کنید و پس از ویراستاری نسخه نهایی را برای صفحه آرایی آماده کنید . پس از صفحه آرایی ، کتاب برای طی مراحل قانونی اخذ مجوز چاپ آماده است .)
 3. مراحل أخذ مجوز شامل شابک، فیپا، مجوز چاپ از وزارت ارشاد (که خود نیز شامل دو حالت می شود اول طی تمامی مراحل توسط نویسنده که به ناشر مؤلف معروف است و دوم طی تمامی موارد توسط ناشر)
 4. چاپ کتاب (لیتوگرافی. چاپ صفحات داخلی – چاپ جلد – سلفون جلد – صحافی)

🌹موسسه آروین علم فرداد با همکاری متخصصان و کارشناسان خود در بخش استخراج کتاب از پایان نامه آماده همکاری با شما دانشجویان و پژوهش گران و اساتید متحرم میباشد. جهت ارتباط با کارشناسان ما میتوانید با ما تماس بگیرید.